Plugins - Akismet Anti-Spam - Stable (latest release) - en to el_GR translation catalogue (205 entries)

en: Stats response could not be decoded.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η αποκωδικοποίηση απόκρισης των στατιστικών.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
el_GR: Επί του παρόντος δεν είναι δυνατή η λήψη στατιστικών. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: API key must be set to fetch stats.
el_GR: Πρέπει να οριστεί κλειδί API για τη λήψη στατιστικών.

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms. This feature is disabled by default, however, you can turn it on below.
el_GR: Για να βοηθήσετε τον ιστότοπό σας με τη διαφάνεια σύμφωνα με τους νόμους περί απορρήτου όπως το GDPR, το Akismet μπορεί να προβάλλει ειδοποίηση στους χρήστες σας κάτω από τις φόρμες σχολίων. Αυτή η λειτουργία είναι απενεργοποιημένη από προεπιλογή, ωστόσο, μπορείτε να την ενεργοποιήσετε παρακάτω.

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms. This feature is disabled by default, however, you can turn it on above.
el_GR: Για να βοηθήσετε τον ιστότοπό σας με τη διαφάνεια σύμφωνα με τους νόμους περί απορρήτου όπως το GDPR, το Akismet μπορεί να προβάλλει ειδοποίηση στους χρήστες σας κάτω από τις φόρμες σχολίων. Αυτή η λειτουργία είναι απενεργοποιημένη από προεπιλογή, ωστόσο, μπορείτε να την ενεργοποιήσετε παρακάτω.

en:  Please <a href="%s">enable</a> or <a href="%s">disable</a> this feature. <a href="%s" id="akismet-privacy-notice-control-notice-info-link" target="_blank">More information</a>.
el_GR: Παρακαλώ <a href="%s">ενεργοποιήστε</a> ή <a href="%s">απενεργοποιήστε</a> αυτό το χαρακτηριστικό. <a href="%s" id="akismet-privacy-notice-control-notice-info-link" target="_blank">Περισσότερες πληροφορίες</a>.

en: Akismet & Privacy.
el_GR: Akismet & Ιδιωτικότητα.

en: Do not display privacy notice.
el_GR: Να μην προβάλεται η σημείωση για την ιδιωτικότητα.

en: Display a privacy notice under your comment forms.
el_GR: Να προβάλεται η σημείωση για την ιδιωτικότητα κάτω από το φόρμα σχολίων.

en: Akismet privacy notice
el_GR: Akismet σημείωση ιδιωτικότητας

en: Privacy
el_GR: Ιδιωτικότητα

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed</a>.
el_GR: Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας</a>.

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
el_GR: Συλλέγουμε πληροφορίες σχετικά με τους επισκέπτες που σχολιάζουν σε ιστότοπους που χρησιμοποιούν την υπηρεσία anti-spam Akismet. Οι πληροφορίες που συλλέγουμε εξαρτώνται από τον τρόπο με τον οποίο ο χρήστης θέτει σε λειτουργία το Akismet για τον ιστότοπο, αλλά περιλαμβάνουν συνήθως τη διεύθυνση IP του σχολιαστή, τον user agent, τη διεύθυνση παραπομπής και τη διεύθυνση ιστοτόπου (μαζί με άλλες πληροφορίες που παρέχονται απευθείας από τον σχολιαστή όπως το όνομα, η διεύθυνση και το ίδιο το σχόλιο).

en: Comment discarded.
el_GR: Το σχόλιο απορρίφθηκε.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
el_GR: Το API key αυτού του site είναι "γραμμένο" στον κώδικα και δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
el_GR: Το πεδίο αυτό δεν περιέχει ένα έγκυρο API key.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
el_GR: Το API key αυτού του site είναι "γραμμένο" στον κώδικα και δεν μπορεί να αλλαχθεί μέσω του API.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
el_GR: Η χρονική περίοδος για την οποία μπορεί να γίνει ανάκτηση στατιστικών στοιχείων. Επιλογές: 60-μέρες, 6-μήνες, όλα

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
el_GR: Αν είναι αληθές, εμφανίζει τον αριθμό των εγκεκριμένων σχολίων δίπλα από κάθε συγγραφέα σχολίου στην σελίδα με τα σχόλια.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
el_GR: Αν είναι αληθές, το Akismet αυτόματα θα απορρίπτει τις χειρότερες μορφές spam αντί να τις κατατάσσει στον κατάλογο με τα spam.

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/get/
el_GR: Ένα κλειδί API 12-χαρακτήρων για το Akismet. Διαθέσιμο στο akismet.com/get

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
el_GR: Η σελίδα σας δεν μπορεί να συνδεθεί στους σέρβερ της Akismet

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
el_GR: Ένα ΑPI Key για το Akismet έχει οριστεί στο αρχείο %s αυτής της σελίδας.

en: Manual Configuration
el_GR: Χειροκίνητη Ρύθμιση

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
el_GR: Σε αυτή τη σελίδα, έχετε τη δυνατότητα να ενημερώσετε τις ρυθμίσεις σας Akismet και να προβάλετε στατιστικά spam.

note: Description of the plugin/theme
en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
el_GR: Χρησιμοποιείτε από εκατομμύρια ιστοσελίδες, το Akismet είναι ίσως ο καλύτερος τρόπος στον κόσμο για να <strong>προστατέψετε την ιστοσελίδα σας από τα spam</strong>. Διατηρεί την ιστοσελίδα σας ασφαλή ακόμα και όταν κοιμάστε. Για να αρχίσετε: ενεργοποιήστε το πρόσθετο Akismet και στην συνέχεια πηγαίνετε στην σελίδα ρυθμίσεων του Akismet για να ρυθμίσετε το κλειδί API.

en: Akismet Settings
el_GR: Akismet Ρυθμίσεις

en: Connect with API key
el_GR: Συνδεθείτε με ένα API key

en: (What is an API key?)
el_GR: (Τι είναι ένα API key?)

en: Or enter an API key
el_GR: Ή εισάγετε ένα API key

en: Or sign up with a different email address
el_GR: Ή εγγραφείτε με διαφορετική διεύθυνση email

en: You are connected as %s.
el_GR: Είστε συνδεδεμένος ως %s.

en: Connect with Jetpack
el_GR: Σύνδεση με το Jetpack

en: Use your Jetpack connection to activate Akismet.
el_GR: Χρησιμοποιήστε την σύνδεση του Jetpack για να ενεργοποιήσετε το Akismet.

en: Connect via Jetpack
el_GR: Σύνδεση μέσω Jetpack

en: Select one of the options below to get started.
el_GR: Διαλέξτε μια από τις ακόλουθες επιλογές για να αρχίσετε.

en: Eliminate spam from your site
el_GR: Εξαλείψτε τα spam από την ιστοσελίδα σας

en: Would you like to <a href="%s">check pending comments</a>?
el_GR: Θα θέλατε να <a href="%s">ελέγξετε τα σχόλια σε αναμονή</a>;

en: Akismet is now protecting your site from spam. Happy blogging!
el_GR: Το Akismet τώρα προστατεύει την ιστοσελίδα σας από spam. Καλό blogging!

en: Set up your Akismet account
el_GR: Ρύθμιση του Akismet λογαριασμού σας.

en: Detailed Stats
el_GR: Λεπτομερή στατιστικά

en: Statistics
el_GR: Στατιστικά

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
el_GR: Χρησιμοποιείτε από εκατομμύρια ιστοσελίδες, το Akismet είναι ίσως ο καλύτερος τρόπος στον κόσμο για να <strong>προστατέψετε το ιστολόγιο σας από τα ανεπιθύμητα σχόλια</strong>. Διατηρεί την ιστοσελίδα σας ασφαλή ακόμα και όταν κοιμάστε. Για να αρχίσετε, απλά πηγαίνετε <a href="admin.php?page=akismet-key-config">στην σελίδα ρυθμίσεων του Akismet</a> και ρυθμίστε το κλειδί API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
el_GR: Χρησιμοποιείτε από εκατομμύρια ιστοσελίδες, το Akismet είναι ίσως ο καλύτερος τρόπος στον κόσμο για να <strong>προστατέψετε το ιστολόγιο σας από τα ανεπιθύμητα σχόλια</strong>. Διατηρεί την ιστοσελίδα σας ασφαλή ακόμα και όταν κοιμάστε.

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
el_GR[0]: %s σχόλιο εντοπίστηκε ως spam.
el_GR[1]: %s σχόλια εντοπίστηκαν ως spam.

en: No comments were caught as spam.
el_GR: Δεν εντοπίστηκαν σχόλια ως spam.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
el_GR[0]: Το Akismet έλεγξε %s σχόλιο.
el_GR[1]: Το Akismet έλεγξε %s σχόλια.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments in the Pending queue.
el_GR: Δεν υπήρξαν σχόλια για έλεγχο. Το Akismet θα ελέγξει μόνο τα σχόλια στην ουρά αναμονής.

en: Checking for Spam
el_GR: Έλεγχος για ανεπιθύμητα

en: Comment not found.
el_GR: Το σχόλιο δε βρέθηκε.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
el_GR[0]: %d σχόλιο δεν θα μπορούσε να ελεγχθεί.
el_GR[1]: %d σχόλια δεν θα μπορούσαν να ελεγχθούν.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
el_GR[0]: %d το σχόλιο μεταφέρθηκε στην ανεπιθύμητη αλληλογραφία.
el_GR[1]: %d τα σχόλια μεταφέρθηκαν στην ανεπιθύμητη αλληλογραφία.

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
el_GR[0]: Επεξεργάστηκε %d σχόλιο.
el_GR[1]: Επεξεργάστηκαν %d σχόλια.

en: Comment #%d could not be checked.
el_GR: Το σχόλιο #%d δεν θα μπορούσε να ελεγχθεί.

en: Failed to connect to Akismet.
el_GR: Αποτυχία σύνδεσης με το Akismet.

en: Comment #%d is not spam.
el_GR: Το σχόλιο #%d δεν είναι spam.

en: Comment #%d is spam.
el_GR: Το σχόλιο #%d είναι spam.

en: %s false positive | %s false positives
el_GR[0]: %s εσφαλμένα θετικό
el_GR[1]: %s εσφαλμένα θετικά

en: %s missed spam | %s missed spam
el_GR[0]: %s χαμένο ανεπιθύμητο
el_GR[1]: %s χαμένα ανεπιθύμητα

en: Log in or sign up now.
el_GR: Συνδεθείτε ή εγγραφείτε τώρα.

en: Already have your key? Enter it here.
el_GR: Έχετε ήδη κλειδί; Καταχωρήστε το εδώ.

en: Sign up with a different email address
el_GR: Εγγραφείτε με διαφορετική διεύθυνση ηλ. ταχυδρομείου.

en: Choose this option to use Akismet independently of your Jetpack connection.
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτή την επιλογή για χρήση του Akismet ανεξάρτητα από τη σύνδεσή σας με το Jetpack.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
el_GR: Δεν έχετε κάποιο πακέτο στο Akismet.

en: Your Akismet subscription is suspended.
el_GR: Η συνδρομή σας Akismet ανεστάλει.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
el_GR: Το πακέτο σας Akismet ακυρώθηκε.

en: We cannot process your payment. Please <a href="%s" target="_blank">update your payment details</a>.
el_GR: Δεν μπορούμε προχωρήσουμε στην πληρωμή σας. Παρακαλούμε <a href="%s" target="_blank">ενημερώστε τα στοιχεία πληρωμής</a>.

en: Please update your payment information.
el_GR: Παρακαλώ ενημερώστε τις πληροφορίες χρέωσης.

en: <strong>Almost done</strong> - configure Akismet and say goodbye to spam
el_GR: <strong>Σχεδόν ολοκληρώθηκε</strong> - ενεργοποιήστε Akismet και πείτε αντίο στα ανεπιθύμητα σχόλια

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
el_GR[0]: Το Akismet σας γλίτωσε %d λεπτό!
el_GR[1]: Το Akismet σας γλίτωσε %d λεπτά!

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
el_GR[0]: Το Akismet σας γλίτωσε %d ώρα!
el_GR[1]: Το Akismet σας γλίτωσε %d ώρες!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
el_GR[0]: Το Akismet σας γλίτωσε %s ημέρα!
el_GR[1]: Το Akismet σας γλίτωσε %s ημέρες!

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
el_GR: Το Akismet φιλτράρει τα ανεπιθύμητα σχόλια, ώστε να επικεντρωθείτε σε πιο σημαντικά πράγματα.

en: To continue your service, <a href="%s" target="_blank">upgrade to an Enterprise subscription</a>, which covers an unlimited number of sites.
el_GR: Για να συνεχίσετε την υπηρεσία σας, <a href="%s" target="_blank">αναβαθμίστε σε Εταιρική συνδρομή</a>, η οποία καλύπτει απεριόριστο αριθμό ιστοτόπων.

en: Your Pro subscription allows the use of Akismet on only one site. Please <a href="%s" target="_blank">purchase additional Pro subscriptions</a> or upgrade to an Enterprise subscription that allows the use of Akismet on unlimited sites.
el_GR: Η Pro συνδρομή σας επιτρέπει τη χρήση του Akismet σε μόνο έναν ιστότοπο. Παρακαλούμε <a href="%s" target="_blank">αγοράστε επιπλέον Pro συνδρομές</a> ή αναβαθμίστε σε Εταιρική συνδρομή που επιτρέπει τη χρήση του Akismet σε απεριόριστο αριθμό ιστοτόπων.

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
el_GR: Η σύνδεση με το akismet.com δεν μπορεί να εδραιωθεί. Παρακαλώ δείτε την παραπομπομπή <a href="%s" target="_blank">ο οδηγός μας για τα firewalls</a> και ελέγξτε της ρυθμίσεις του διακομιστή σας.

en: The API key you entered could not be verified.
el_GR: Το κλειδί που δώσατε δεν μπορεί να επαληθευθεί.

en: Your API key is no longer valid. Please enter a new key or contact support@akismet.com.
el_GR: Το κλειδί API δεν πλέον έγκυρο.Παρακαλώ δώστε ένα νέο κλειδί ή επικοινωνήστε support@akismet.com

en: Please <a href="%s" target="_blank">contact our support team</a> with any questions.
el_GR: Παρακαλώ <a href="%s" target="_blank">επικοινωνήστε με την ομάδα υποστήριξη μας</a> με οποιαδήποτε ερώτηση.

en: In 2012, Akismet began using subscription plans for all accounts (even free ones). A plan has not been assigned to your account, and we&#8217;d appreciate it if you&#8217;d <a href="%s" target="_blank">sign into your account</a> and choose one.
el_GR: Από το 2012, το Akismet ξεκίνησε να χρησιμοποιεί συνδρομές για όλους τους λογαριασμούς (ακόμα και τους δωρεάν). Φαίνεται ότι δεν αντιστοιχεί κάποια συνδρομή στο λογαριασμό σας και θα το εκτιμούσαμε αν <a href="%s" target="_blank">συνδεόσασταν στο λογαριασμό σας</a> και επιλέγατε μία.

en: All systems functional.
el_GR: Όλα τα συστήμα είναι λειτουργικά.

en: Enabled.
el_GR: Ενεργοποιημένο.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
el_GR: Το Akismet συντάντησε κάποιο πρόβλημα με κάποιο προηγούμενο αίτημα SSL και απενεργοποιήθηκε προσωρινά. Θα ξεκινήστε χρησιμοποιώντας αιτήματα SSL σύντομα.

en: Temporarily disabled.
el_GR: Προσωρινά απενεργοποιημένο.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
el_GR: Ο διακομιστής δεν μπορεί να κάνει SSL αιτήματα, επικοινωνήστε με φιλοξενητή και ζητήστε να προσθέσει την υποστήριξη SSL αιτημάτων.

en: Disabled.
el_GR: Απενεργοποιημένο.

en: SSL Status
el_GR: Κατάσταση SSL

en: This comment was reported as not spam.
el_GR: Το σχόλιο δεν αναφέρθηκε ως ανεπιθύμητο.

en: This comment was reported as spam.
el_GR: Το σχόλιο αναφέρθηκε ως ανεπιθύμητο.

en: (undo)
el_GR: (αναίρεση)

en: URL removed
el_GR: To URL αφαιρέθηκε

en: Removing...
el_GR: Αφαιρείται...

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Re-adding...
el_GR: Επαναπροσθήκη

en: Overview
el_GR: Επισκόπιση

en: Akismet Setup
el_GR: Ρύθμιση Akismet

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
el_GR: Σε αυτή τη σελίδα, μπορείτε να ρυθμίσετε το πρόσθετο Akismet.

en: New to Akismet
el_GR: Νέος στο Akismet

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
el_GR: Θα πρέπει να δώσετε ένα API κλειδί για να ενεργοποιήσετε την υπηρεσία στον ιστότοπο σας.

en: Enter an API Key
el_GR: Δώστε ένα API κλειδί

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
el_GR: Εγγραφείτε για έναν λογαριασμό στο %s να αποκτήστε ένα API κλειδί.

en: If you already have an API key
el_GR: Εάν έχετε ήδη ένα API κλειδί

en: Copy and paste the API key into the text field.
el_GR: Αντιγραφή και επικόλληση το κλειδί API στο πεδίο κειμένου.

en: Click the Use this Key button.
el_GR: Κλικ εδώ να χρησιμοποιήστε το κλειδί πλήκτρο.

en: Akismet Stats
el_GR: Στατιστικά Akismet

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
el_GR: Σε αυτή την σελίδα, μπορείτε να δείτε τα στατιστικά των ανεπιθυμήτων που φιλτραρίστικαν στον ιστότοπο σας.

en: Akismet Configuration
el_GR: Ρυθμίσεις Akismet

en: API Key
el_GR: Κλειδί API

en: Enter/remove an API key.
el_GR: Δώστε αφαιρέστε ένα API κλειδί.

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
el_GR: Εμφάνιζε τον αριθμό τον εγκεκριμένων σχολίων δίπλα σε κάθε συντάκτη στην σελίδα με την σχολίων.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
el_GR: Επιλέξτε να αφαιρούνται τα χειρότερα ανεπιθύμητα σχόλια αυτόματα ή πάντα να τοποθετούνται στο φάκελο ανεπιθυμήτων.

en: Strictness
el_GR: Αυστηρότητα

en: Account
el_GR: Λογαριασμός

en: Subscription Type
el_GR: Τύπος συνδρομής

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
el_GR: Η κατάσταση συνδρομής - ενεργή, ακυρωμένη ή σε αναστολή

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: The Akismet subscription plan
el_GR: Πλάνο συνδρομής του Akismet

en: Akismet FAQ
el_GR: Συχνές Ερωτήσεις Akismet

en: For more information:
el_GR: Για περισσότερα:

en: Akismet Support
el_GR: Υποστήριξη Akismet

en: Cheatin&#8217; uh?
el_GR: Κλέβεις ε;

[ctx: comments]
en: Spam
el_GR: Ανεπιθύμητα

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
el_GR[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> έχει προστατέψει τον ιστότοπο σας από <a href="%2$s">%3$s ενοχλητικό σχόλιο</a>.
el_GR[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> έχει προστατέψει τον ιστότοπο σας από <a href="%2$s">%3$s ενοχλητικά σχόλια</a>.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
el_GR[0]: Το <a href="%1$s">Akismet</a> έχει ανακόψει %2$s ανεπιθύμητο σχόλιο.
el_GR[1]: Το <a href="%1$s">Akismet</a> έχει ανακόψει %2$s ανεπιθύμητα σχόλια.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
el_GR: Το <a href="%s">Akismet</a> σταματά τα ανεπιθύμητα σχόλια από το ιστολόγιο σας.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
el_GR[0]: Υπάρχει <a href="%2$s">%1$s σχόλιο</a> στην σειρά ανεπιθυμήτων προς στιγμή.
el_GR[1]: Υπάρχου <a href="%2$s">%1$s σχόλια</a> στην σειρά ανεπιθυμήτων προς στιγμή.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
el_GR: Δεν υπάρχουν τίποτα στην <a href='%s'>σειρά ανεπιθυμήτων</a> προς στιγμή.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
el_GR: Το Akismet επανέλεγξε και καθάρισε το σχόλιο.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
el_GR: Το Akismet επανέλεγξε και καταχώρησε αυτό το σχόλιο ως spam.

en: Check for Spam
el_GR: Έλεγχος για ανεπιθύμητα

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
el_GR: Το Akismet δεν μπόρεσε να επανελέγξει αυτό το σχόλιο (απάντηση: %s).

en: Flagged as spam by Akismet
el_GR: Ανεπιθύμητο κατά το Akismet

en: Awaiting spam check
el_GR: Εκκρεμεί έλεγχος ανεπιθύμητων

en: Flagged as spam by %s
el_GR: Χαρακτηρίστηκε ως ανεπιθύμητο από %s

en: Cleared by Akismet
el_GR: Εκκαθαρίστηκαν από το Akismet

en: Un-spammed by %s
el_GR: Αποσημάνθηκε από %s

en: %s approved | %s approved
el_GR[0]: %s εγκεκριμένο
el_GR[1]: %s εγκεκριμένα

en: History
el_GR: Ιστορικό

en: View comment history
el_GR: Ιστορικό σχολίων

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
el_GR: Παρακαλώ ελέγξτε τις <a href="%s">ρυθμίσεις Akismet</a> και επικοινωνήστε με τον πάροχο σας αν το πρόβλημα παραμένει.

en: %s ago
el_GR: %s πριν

en: Cleaning up spam takes time.
el_GR: Ο καθαρισμός από τα ενοχλητικά σχόλια χρειάζεται χρόνο.

en: Akismet Widget
el_GR: Εφαρμογίδιο Akismet

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
el_GR: Προβολή αριθμού ανεπιθύμητων σχολίων που έχει συλλάβει το Akismet

en: Title:
el_GR: Τίτλος:

en: Spam Blocked
el_GR: Ανεπιθύμητα

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
el_GR[0]: <strong class="count">%1$s ανεπιθύμητο</strong> έχει φραγεί από το <strong>Akismet</strong>
el_GR[1]: <strong class="count">%1$s ανεπιθύμητα</strong> έχει φραγεί από το <strong>Akismet</strong>

en: Akismet caught this comment as spam.
el_GR: Το Akismet έπιασε αυτό το σχόλιο ως ανεπιθύμητο.

en: Comment status was changed to %s
el_GR: Νέα κατάσταση σχολίου: %s

en: Akismet cleared this comment.
el_GR: Το Akismet καθάρισε το σχόλιο αυτό.

en: Comment was caught by wp_blacklist_check.
el_GR: Το σχόλια πιάστηκε από wp_blacklist_check.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
el_GR: Το Akismet δεν μπόρεσε να ελέγξει αυτό το σχόλιο (απάντηση: %s) αλλά θα προσπαθήσει ξανά αργότερα αυτόματα.

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
el_GR: %1$s άλλαξε την κατάσταση σχολίων σε %2$s.

en: %s reported this comment as spam.
el_GR: %s ανέφερε το σχόλιο ως ανεπιθύμητο.

en: %s reported this comment as not spam.
el_GR: %s αναφέρθηκε αυτό το σχόλιο ως ανεπιθύμητο.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
el_GR: Το Akismet σήμανε το σχόλιο ως ανεπιθύμητο κατά τον αυτόματο επανέλεγχο.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
el_GR: Το Akismet καθάρισε το σχόλιο αυτό κατά τον αυτόματο επανέλεγχο.

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
el_GR: Παρακαλώ <a href="%1$s">αναβαθμίστε το WordPress</a> στην τρέχουσα έκδοση, ή <a href="%2$s">υποβαθμίστε στην έκδοση 2.4 του Akismet πρόσθετου</a>.

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
el_GR: Το Akismet %s απαιτεί WordPress %s ή νεώτερο.

en: Spam blocked | Spam blocked
el_GR[0]: Ανεπιθύμητο μπλοκαρίστηκε

en: Past six months
el_GR: Τους τελευταίους έξι μήνες

en: All time
el_GR: Όλο το διάστημα

en: Accuracy
el_GR: Ακρίβεια

en: Show approved comments
el_GR: Προβολή εγκεκριμένων σχολίων

en: Show the number of approved comments beside each comment author
el_GR: Εμφάνιζε τον αριθμό των εγκεκριμένων σχολίων δίπλα σε κάθε συντάκτη σχολίων

en: Akismet anti-spam strictness
el_GR: Αυστηρότητα στα ανεπιθύμητα του Akismet

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
el_GR: Σιωπηλά αφαίρεσε τα χειρότερα και τα πιο έντονα ανεπιθύμητα σχόλια, ώστε να μην τα βλέπω ποτέ.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
el_GR: Πάντα βάζε τα ανεπθύμητα σχόλια στο φάκελο ανεπιθυμήτων για έλεγχο.

en: Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than 1 day is deleted automatically. | Spam in the <a href="%1$s">spam folder</a> older than %2$d days is deleted automatically.
el_GR[0]: Σπαμ παλαιότερα απο 1 ημέρα τα οποία βρίσκονται στον <a href="%1$s">φάκελο σπαμ</a> διαγράφονται αυτόματα
el_GR[1]: Σπαμ παλαιότερα απο %2$d ημέρες τα οποία βρίσκονται στον <a href="%1$s">φάκελο σπαμ</a> διαγράφονται αυτόματα

en: Note:
el_GR: Σημείωση:

en: Cancelled
el_GR: Ακυρώθηκε

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

en: Disconnect this account
el_GR: Αποσύνδεση του λογαριασμού

en: Suspended
el_GR: Ανεστάλη

en: No Subscription Found
el_GR: Δεν βρέθηκε συνδρομή

en: Missing
el_GR: Λείπει

en: Next Billing Date
el_GR: Επόμενη ημερομηνία χρέωσης

en: Active
el_GR: Ενεργή

en: Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση

en: Change
el_GR: Αλλαγή

en: Akismet has detected a problem.
el_GR: Το Akismet εντόπισε πρόβλημα.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
el_GR: Κάποια σχόλια δεν έχουν ακόμη ελέγχθεί για ανεπιθύμητα από Akismet. Έχουν κρατηθεί προσωρινά και θα επανελέγχθουν αυτόματα αργότερα.

en: Akismet Error Code: %s
el_GR: Akismet Κωδικός σφάλματος: %s

note: translators: the placeholder is a clickable URL that leads to more information regarding an error code.
en: For more information: %s
el_GR: Για περισσότερες πληροφορίες: %s

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
el_GR: Ο διαχειριστής του διακομιστή σας έχει απενεργοποιήσει τις PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> συναρτήσεις. <strong>Το Akismet δεν μπορεί να δουλέψει σωστά μέχρι να διορθωθεί αυτό.</strong> Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του διακομιστή ή του τοίχους προστασίας και δώστε τους <a href="%s" target="_blank">αυτή την πληροφορία για τις απαιτήσεις του Akismet</a>.

en: Network functions are disabled.
el_GR: Οι λειτουργίες δικτύου είναι απενεργοποιημένες.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
el_GR: Το firewall σας μπορεί να μας μπλοκάρει. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον φιλοξενητή σας και αναφέρετε τον <a href="%s" target="_blank">τον οδηγό μας για τα firewalls</a>.

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
el_GR: Παρακαλώ επισκεφθείτε στην <a href="%s" target="_blank">Akismet σελίδα λογαριασμού</a> για επαναενεργοποίηση της συνδρομής σας.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
el_GR: Παρακαλώ επικοινωνήστε <a href="%s" target="_blank">Akismet υποστήριξη</a> για βοήθεια.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
el_GR: Μπορείτε να βοηθήσετε στην μάχη ανεπιιθυμήτων και αναβαθμίστε τον λογαριασμό σας <a href="%s" target="_blank">συνεισφέροντας ένα συμβολικό ποσό</a>.

en: There is a problem with your API key.
el_GR: Υπάρχει πρόβλημα με τον κλειδί σας.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
el_GR: Το κλειδί είναι άκυρο. Βεβαιωθείτε ότι δώσατε έγκυρο κλειδί.

en: You&#8217;re using your Akismet key on more sites than your Pro subscription allows.
el_GR: Χρησιμοποιείτε το κλειδί Akismet σε περισσότερους ιστότοπους από όσους επιτρέπεται από την Pro συνδρομή επιτρέπει.

en: You&#8217;re using Akismet on far too many sites for your Pro subscription.
el_GR: Χρησιμοποιείτε το Akismet σε πάρα πολλούς ιστότοπους για την Pro συνδρομή σας.

en: Connected via Jetpack
el_GR: Συνδεδεμένο με το Jetpack

en: Reactivate Akismet
el_GR: Επανα-ενεργοποίηση Akismet

en: Your subscription for %s is cancelled.
el_GR: Η συνδρομή σας για %s είναι ακυρωμένη.

en: Your subscription for %s is suspended.
el_GR: Η συνδρομή για %s έχει ανακληθεί.

en: No worries! Get in touch and we&#8217;ll sort this out.
el_GR: Όχι άγχος! Επικοινωνήστε και θα σας βοήθησουμε να τα καταφέρετε.

en: Contact Akismet support
el_GR: Επικοινωνήστε με την υποστήριξη Akismet

en: Activate Akismet
el_GR: Ενεργοποιήστε το Akismet

en: Get your API key
el_GR: Αποκτήστε το API κλειδί σας

en: Remove this URL
el_GR: Αφαίρεση του URL

en: Comment History
el_GR: Ιστορικό σχολίων
